Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Policajný vyšetrovateľ navrhol obžalovať Gašpara, Bödöra aj Stahla v kauze Ezechiel 7

V prípade sa momentálne čaká na rozhodnutie generálneho prokurátora o návrhoch na zrušenie obvinenia.

6.5.2024 (SITA.sk) – Policajný vyšetrovateľ navrhol dozorovému prokurátorovi obžalovať poslanca Tibora Gašpara, podnikateľa Norberta Bödöra a expolicajta Romana Stahla v kauze známej ako Ezechiel 7. Informoval o tom spravodajský portál Aktuality.sk.

Doplnil však, že v prípade sa momentálne čaká na rozhodnutie generálneho prokurátora o návrhoch na zrušenie obvinenia podľa paragrafu 363 Trestného poriadku.

Podľa orgánov činných v trestnom konaní sa prípad Ezechiel 7 týka podozrení z korupcie v kauzách Doprastav, Váhostav a Technopol, „keď mali vtedajší predstavitelia Policajného zboru manipulovať trestné stíhania v prospech podozrivých oligarchov, a to za úplatky presahujúce 90-tisíc eur“.

Viac k témam: Akcia „Ezechiel 7“, Paragraf 363 Trestného poriadku, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Policajný vyšetrovateľ navrhol obžalovať Gašpara, Bödöra aj Stahla v kauze Ezechiel 7 © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií