fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Policajti, hasiči a horskí záchranári si finančne polepšia, Mikulec im odobril štedré jednorazové príspevky

Zamestnancom rezortu vnútra sa majú od januára 2023 zvýšiť platy o sedem percent a od septembra 2023 o 10 percent.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.7.2022 (Webnoviny.sk) – Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) podpísal tento týždeň so zástupcami odborových zväzov pôsobiacich v rezorte vnútra dodatky ku kolektívnym zmluvám vyššieho stupňa na rok 2022 pre policajtov, hasičov a horských záchranárov.

Jednorazový príspevok

Z dodatkov pre príslušníkov spomenutých zložiek vyplýva poskytnutie jednorazového príspevku vo forme odmeny vo výške 500 eur.

Rovnako tak minister podpísal aj dodatky k tzv. podnikovým kolektívnym zmluvám pre zamestnancov v štátnej a verejnej službe na rok 2022.

Budúcoročné zvyšovanie platov

„V uzatvorených dodatkoch sa ďalej s účinnosťou od 1. augusta dohodlo zvýšenie hodnoty stravného lístku na sumu piatich eur,” doplnilo ministerstvo.

Ministerstvo vnútra SR už v polovici júla informovalo, že rovnako ako ostatným zamestnancom v štátnej a verejnej správe sa aj jeho zamestnancom v budúcom roku podľa návrhov kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa na roky 2023 až 2024 dvakrát zvýšia platy. Konkrétne od januára 2023 o sedem percent a od septembra 2023 o 10 percent.

Viac k témam: jednorazový príspevok, Stravné lístky, Zvyšovanie platov
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajti, hasiči a horskí záchranári si finančne polepšia, Mikulec im odobril štedré jednorazové príspevky © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Minimálna hodnota stravného lístka sa od začiatku budúceho roka zvýši o 30 centov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií