fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Polícia reaguje na údajnú “policajnú brutalitu” proti 15 ročnému mladíkovi

Polícia v stredu zverejnila stanovisko k zranenému 15-ročnému mladíkovi. Ten sa zúčastnil na včerajšom proteste, kde utrpel tržné poranenie hlavy.

Máte tip? napíšte nám mailom
Na sociálnych sieťach sa následne začali objavovať jeho fotografie a videá, ktoré majú naznačovať  “policajnú brutalitu”. Informácie o tom, že mladík bol náhodným okoloidúcim a zhromaždenia sa nezúčastňoval a chcel si urobiť iba selfie, nie sú pravdivé.
Policajný zbor informuje, že disponuje fotografiami a video materiálmi, ktoré dokazujú, že mladík bol aktívnym účastníkom zhromaždenia.
,,Nielen Policajný zbor včas, verejne a opakovane varoval účastníkov plánovaného zhromaždenia. Keďže polícia disponovala informáciami o pripravovanej účasti agresívnych skupín a jednotlivcov, existoval reálny predpoklad, že ich útočné sklony voči prítomným policajtom sa budú opakovať.
Každý účastník utorňajšieho zhromaždenia si tak musel uvedomiť, že kvôli agresivite skupín a jednotlivcov bude hroziť riziko aj slušným občanom. Bolo preto na každého zvážení a zodpovednosti, či na zhromaždenie príde a ak áno, či sa bude zdržiavať pri týchto skupinách alebo bude v bezpečnej vzdialenosti.
Policajný zbor nikdy nie je proaktívny v súvislosti so zásahmi voči účastníkom akéhokoľvek zhromaždenia – pokiaľ nedochádza k narušovaniu verejného poriadku a k ohrozovania života, zdravia a majetku. Dôkazom tohto tvrdenia je viacero verejných zhromaždení za posledné roky, ktoré boli nekonfliktné a bez agresívnych prejavov účastníkov.
V utorok došlo k zraneniu jedného policajta a k útokom zo strany agresívnych skupín, ktoré prišli na miesto zhromaždenia s jediným cieľom – vyvolať nepokoje.
Keďže Policajný zbor si ctí zákony a Trestný poriadok, riaditeľ Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave inicioval kontrolu vo veci zranenia mladíka s cieľom jasného vysvetlenia o spôsobe a dôvodnosti reakcie prítomných policajtov voči agresívnemu davu,” píše polícia na sociálnej sieti.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj polícia

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií