fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Polícia reaguje na údajnú “policajnú brutalitu” proti 15 ročnému mladíkovi

Polícia v stredu zverejnila stanovisko k zranenému 15-ročnému mladíkovi. Ten sa zúčastnil na včerajšom proteste, kde utrpel tržné poranenie hlavy.

Máte tip? napíšte nám mailom
Na sociálnych sieťach sa následne začali objavovať jeho fotografie a videá, ktoré majú naznačovať  “policajnú brutalitu”. Informácie o tom, že mladík bol náhodným okoloidúcim a zhromaždenia sa nezúčastňoval a chcel si urobiť iba selfie, nie sú pravdivé.
Policajný zbor informuje, že disponuje fotografiami a video materiálmi, ktoré dokazujú, že mladík bol aktívnym účastníkom zhromaždenia.
,,Nielen Policajný zbor včas, verejne a opakovane varoval účastníkov plánovaného zhromaždenia. Keďže polícia disponovala informáciami o pripravovanej účasti agresívnych skupín a jednotlivcov, existoval reálny predpoklad, že ich útočné sklony voči prítomným policajtom sa budú opakovať.
Každý účastník utorňajšieho zhromaždenia si tak musel uvedomiť, že kvôli agresivite skupín a jednotlivcov bude hroziť riziko aj slušným občanom. Bolo preto na každého zvážení a zodpovednosti, či na zhromaždenie príde a ak áno, či sa bude zdržiavať pri týchto skupinách alebo bude v bezpečnej vzdialenosti.
Policajný zbor nikdy nie je proaktívny v súvislosti so zásahmi voči účastníkom akéhokoľvek zhromaždenia – pokiaľ nedochádza k narušovaniu verejného poriadku a k ohrozovania života, zdravia a majetku. Dôkazom tohto tvrdenia je viacero verejných zhromaždení za posledné roky, ktoré boli nekonfliktné a bez agresívnych prejavov účastníkov.
V utorok došlo k zraneniu jedného policajta a k útokom zo strany agresívnych skupín, ktoré prišli na miesto zhromaždenia s jediným cieľom – vyvolať nepokoje.
Keďže Policajný zbor si ctí zákony a Trestný poriadok, riaditeľ Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave inicioval kontrolu vo veci zranenia mladíka s cieľom jasného vysvetlenia o spôsobe a dôvodnosti reakcie prítomných policajtov voči agresívnemu davu,” píše polícia na sociálnej sieti.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj polícia
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií