fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Popradský mestský útulok bude väčší, investícia vo výške 350-tisíc eur by mala trvať dva mesiace

V útulku sa v súčasnosti nachádza 25 kotercov, bývajú takmer stále plne obsadené.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.10.2022 (Webnoviny.sk) – V popradskom mestskom útulku sa začína s rekonštrukciou, pôjde o jeho rozšírenie na ploche približne 1 500 metrov štvorcových. Práce za 350-tisíc eur bez DPH by mali trvať približne dva mesiace, samospráva ich bude financovať z rozpočtu. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jarka Hlaváčová. Vďaka nim pribudne šesť kotercov, pričom každý bude pozostávať zo siedmich boxov.

Rozšírením získa útulok celkovo 42 nových murovaných boxov, ktoré budú orientované čelnou stranou na juh, a to preto, aby boli psy chránené hlavne v zimnom období pred severnými vetrami,“ vysvetlila hovorkyňa. Pribudnú tiež štyri nové oplotené výbehy určené na socializáciu psov, hranie a zoznamovanie sa.

Útulok býva podľa mesta takmer permanentne plne obsadený. „Sme malý útulok a je veľa túlavých psov, ktoré nemáme kam umiestňovať. Potrebné sú aj výbehy, pretože útulok už, čo sa výbehov týka, nie veľmi vyhovuje,“ povedal pre agentúru SITA začiatkom októbra vedúci útulku Tomáš Greňa.

Kapacita útulku je v súčasnosti 25 kotercov. Najčastejšie rasy sú kríženci. Záujem ľudí je podľa Hlaváčovej hlavne o šteniatka a psíkov menšieho vzrastu.

Prečítajte si tiež:
Progresívci na šesť mesiacov zablokujú ťaženie Záborskej za sprísnenie interrupcií, hnutie našlo dieru v rokovacom poriadku

Viac k témam: Investície, Psy, Útulok
Zdroj: Webnoviny.sk – Popradský mestský útulok bude väčší, investícia vo výške 350-tisíc eur by mala trvať dva mesiace © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií