fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Trest smrti je v niektorých krajinách stále bežný. V Jemene včera verejne popravili troch pedofilov, ktorí znásilnili a zabili 10-ročného chlapca

Máte tip? napíšte nám mailom

V Jemene sa v stredu uskutočnila verejná poprava troch mužov. Boli odsúdení na smrť za znásilnenie a vraždu desaťročného chlapca.

Informoval o tom na svojej webovej stránke denník Daily Mail.

Odsúdených páchateľov popravili na verejnom priestranstve v metropole Saná za účasti stoviek divákov. Všetkých troch mužov oblečených v modrých väzenských overaloch a s putami na rukách priviedli na námestie v centre Saná. Tam im prikázali, aby si ľahli otočení tvárou k zemi. Kat následne každého z nich usmrtil piatimi strelnými ranami do srdca. Mŕtve telá potom vytiahli na rameno žeriavu, kde ich nechali visieť.

Jemen patrí k štátom, kde sú popravy odsúdených za násilné trestné činy ako sú vražda, znásilnenie či terorizmus časté. Podľa islamského práva šaría je však teoreticky možné udeliť trest smrti aj za nevhodné sexuálne správanie, sodomiu, blasfémiu alebo odvrhnutie viery.

Všetky rozsudky smrti sa v Jemene vykonávajú zastrelením, aj keď tamojší trestný zákonník pripúšťa i alternatívy, ako sú ukameňovanie, sťatie alebo obesenie.

Viac fotografií z popravy neuvádzame, pretože sa nám zdajú brutálne. V prípade, že ich chcete vidieť, pozrite webstránku Daily Mail.

Prečítajte si tiež:
Ak máš 20 a toto si ešte nerobila, je najvyšší čas!

Zdroj: http://www.teraz.sk/zahranicie/v-metropole-sana-sa-konala-verejna/341741-clanok.html

Foto: https://i.dailymail.co.uk/i/newpix/2018/08/09/12/4EEF972B00000578-6042533-image-a-5_1533814033816.jpg

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií