fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Väčšina Slovákov by zrušila väzobnú imunitu poslancov, najviac by to privítali voliči progresívcov

Až 77 percent respondentov odpovedalo, že sú za rušenie väzobnej imunity.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.6.2022 (Webnoviny.sk) – Za zrušenie väzobnej imunity je viac ako tri štvrtiny opýtaných respondentovi v prieskume agentúry Focus. Na vzatie poslanca do väzby je totiž potrebný súhlas parlamentu. Opýtaní odpovedali na otázku, či by poslanci mali mať tento typ imunity.

Až 77 percent respondentov odpovedalo, že sú za rušenie väzobnej imunity. Ďalších 16 percent by túto imunitu zachovalo a 7 percent odpovedalo, že nevie. Prieskum Focusu sa uskutočnil od 25. do 31. mája tohto roka na vzorke 1 008 respondentov pre reláciu Na telo televízie Markíza.

Najviac sú za zrušenie väzobnej imunity voliči Progresívneho Slovenska (80 percent), Hlasu – sociálnej demokracia (76 percent) a Slobody a Solidarity (75 percent). Naopak, za zachovanie imunity je 26 percent voličov hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti a rovnako percento aj voličov strany Smer – sociálna demokracia a 24 percent voličov hnutia Republika.

Viac k témam: Prieskum, väzobná imunita
Zdroj: Webnoviny.sk – Väčšina Slovákov by zrušila väzobnú imunitu poslancov, najviac by to privítali voliči progresívcov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Falošné SMS správy vás môžu pripraviť o peniaze. Vyzerajú rôzne, ale proti smishingu sa dá brániť
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií