fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poslanec Kuriak nesúhlasí s odôvodnením uznesenia europarlamentu týkajúcim sa LGBTIQ+

Milan Kuriak (OĽaNO) považuje za problém pasáž o tom, že atmosféru nenávisti a neznášanlivosti voči komunite LGBTIQ+ na Slovensku živia nielen krajne pravicové a extrémistické hnutia, ale aj zástupcovia cirkvi.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.10.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanec parlamentu Milan Kuriak (OĽaNO) nesúhlasí s časťou odôvodnenia nezáväzného uznesenia Európskeho parlamentu týkajúceho sa LGBTIQ+ komunity.

Kuriak považuje za problematickú pasáž to, že „atmosféru nenávisti a neznášanlivosti voči komunite LGBTIQ+ na Slovensku a jej zastrašovania živia nielen krajne pravicové a extrémistické hnutia, ale aj zástupcovia cirkvi”.

Vyjadrenia pápeža

Ďalej sa v odôvodnení uznesenia píše, že „konzervatívna Aliancia za rodinu s podporou cirkvi zhromaždila 400 000 podpisov a vyzvala na hlasovanie o prísnejšej legislatíve proti LGBTIQ+ osobám”.

Kuriak s tým nesúhlasí. „Skutočnosť, že cirkev logicky nepodporuje LGBTIQ+ komunitu neznamená, že šíri myšlienky nenávisti, či zastrašovania,” uviedol poslanec. Zároveň poukázal na to, že sám pápež sa viackrát veľmi zmierlivo a pozitívne vyjadroval voči LGBT komunite.

Zákaz dúhovej vlajky

Uznesenie týkajúce sa LGBTIQ+ komunity schválili europoslanci 20. októbra 2022. Kuriak víta, že ho nepodporili všetci slovenskí europoslanci. Rovnako podľa svojich slov nechápe, prečo by malo byť problematické využitie ústavného nástroja v podobe referenda na podporu rodiny.

„Pod iniciovanie referenda na podporu rodiny sa podpísali státisíce ľudí, a preto ich vôľu treba rešpektovať, a nie tvrdiť, že sa tým potláčajú práva iných skupín. Nikto predsa nebráni ani LGBTIQ+ komunite, aby iniciovala referendum v súlade s platným zákonom,” myslí si poslanec.

Prečítajte si tiež:
V Bratislave sa odohrala ďalšia tragédia, keď žena vošla priamo pred prichádzajúci vlak

Za absurdné poslanec považuje, že sa neustále poukazuje na návrh zákona, ktorým sa malo zakázať vyvesovanie dúhovej vlajky na štátnych a verejných budovách. Kuriak za návrhom aj naďalej stojí. Podľa jeho názoru „je logické, aby na týchto budovách mohla byť vyvesená len vlajka Slovenskej republiky a Európskej únie.

Viac k témam: LGBTQI+, Streľba na Zámockej ulici v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanec Kuriak nesúhlasí s odôvodnením uznesenia europarlamentu týkajúcim sa LGBTIQ+ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií