fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Použitím jadrových zbraní sa opäť vyhráža aj Severokórejský líder Kim Čong-un

Kim počas pondelkovej vojenskej prehliadky vyhlásil, že s „maximálnou rýchlosťou“ posilní jadrové schopnosti jeho krajiny.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.4.2022 (Webnoviny.sk) – Severokórejský líder Kim Čong-un znovu varoval pred tým, že by jeho krajina v prípade ohrozenia mohla preventívne použiť jadrové zbrane. Povedal to, keď popredných vojenských predstaviteľov pochválil za ich prácu na pondelkovej vojenskej prehliadke.

Štátna tlačová agentúra KCNA informovala, že Kim vyjadril „pevnú vôľu“ pokračovať vo vývoji jadrovo vyzbrojenej armády, aby mohla „preventívne a dôkladne zadržať a zmariť všetky nebezpečné pokusy a hrozivé kroky, vrátane neustále eskalujúcich jadrových hrozieb zo strany nepriateľských síl, ak to bude potrebné“.

Severokórejské ozbrojené sily počas pondelkovej prehliadky k 90. výročiu ich založenia ukázali najväčšie zbrane v ich jadrovom arzenáli vrátane medzikontinentálnych balistických striel, ktoré by mohli potenciálne zasiahnuť aj Spojené štáty.

Pchjongjang tiež predstavil rôzne rakety na tuhé palivo s kratším doletom určené na odpálenie z pozemných vozidiel alebo ponoriek, ktoré predstavujú hrozbu pre Južnú Kóreu a Japonsko. Kim počas prehliadky vyhlásil, že s „maximálnou rýchlosťou“ posilní jadrové schopnosti Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR).

Jeho poznámky naznačujú, že bude pokračovať v provokatívnych testoch zbraní a nátlakovej kampani s cieľom získať úľavy od sankcií zo strany USA a iných rivalov. Len tento rok KĽDR vykonala 13 kôl testov zbraní, medzi nimi aj prvý test medzikontinentálnej balistickej strely v plnom rozsahu od roku 2017.

Prečítajte si tiež:
Zelenskyj cez telemost vystúpi na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN, sľubuje transparentné vyšetrenie vojnových zločinov v Buči (video)

Viac k témam: Jadrové zbrane, Vojenská prehliadka
Zdroj: Webnoviny.sk – Použitím jadrových zbraní sa opäť vyhráža aj Severokórejský líder Kim Čong-un © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií