fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Požiar na výletnej lodi v Kalifornii: Prežilo 5 členov posádky, 26 ľudí je stále nezvestných

Máte tip? napíšte nám mailom

KALIFORNIA: Pri požiari výletnej lode zomrelo najmenej 8 ľudí a 26 je nezvestných. Úrady Spojených štátov amerických sa obávajú toho najhoršieho.

Najmenej osem ľudí zomrelo v pondelok ráno pri požiari turistickej lode, neďaleko pobrežia Kalifornie. Ďalších 26 cestujúcich je nezvestných, pričom šance, že ich nájdu živých klesajú každú hodinu. Loď dlhá 22 metrov mala na svojej palube takmer 40 ľudí vrátane posádky. Jej cestujúci sa pripravovali na kurz potápania.

Vrak lode sa nachádza len 20 metrov od pobrežia ostrova Santa Cruz, neďaleko Santa Barbary, čo je domovský prístav tejto lode. Z mora vyčnieva len čast jej trupu, no prístup na palubu je komplikovaný. Pobrežná stráž zatiaľ nedokázala potvrdiť presný počet obetí.

Záchranári teraz prehľadávaju  pobrežie ostrova v nádeji, že nájdu tých, ktorí prežili katastrofu, uviedol na tlačovej konferencii v kapitáne pobrežnej stráže Oxnard Monica Rochester.

Prečítajte si tiež:
Medzinárodný deň lesov pripomína význam biodiverzity

Intenzívny požiar

Bez možnosti vstupu na loď nemôžu pracovníci pobrežnej stráže poskytnúť presné informácie. Očakávajú však množstvo obetí. „Je to veľká loď a vieme, že máme veľa mŕtvych. Nemám ale ešte presné číslo,“ uviedol Bill Nash, hovorca okresu Ventura v skorých ranných hodinách.

„V tejto fáze nemám informácie o žiadnych pozostalých,“ uviedol dôstojník pobrežnej stráže Aaron Bemis.

Prežilo 5 ľudí

„Ľudia, ktorí prežili boli členmi posádky. Nakoľko sa nachádzali v hlavnej kajute, útek z lode bol pre nich jednoduchší,“ dovedal Aaron Bemis pre CNN. Ako uviedli pre vyšetrovateľov a pobrežnú stráž, ostatní pasažieri lode boli doslova uväznení v ohni.

Oheň bol taký intenzívny, že ani po jeho uhasení nemohli záchranári vstúpiť na palubu a hľadať pozostalých.

Dôvod vzniku požiaru

Príčiny požiaru lode sú nateraz neznáme. Webová stránka majiteľa lode uvádza, že výletná loď opustila prístav Santa Barbara v sobotu za úsvitu. Na jej palube sa nachádzali pasažieri, ktorí boli na výlete, v rámci ktorého sa venovali potápaniu na susedných ostrovoch. Do svojho domovského prístavu sa mala loď vrátiť v pondelok neskoro popoludní.

Prečítajte si tiež:
Blogerka Gigi vymenila prácu za cestovanie. V Bolívii mrzla, v Mjanmarsku ju prekvapila ľudskosť
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií