fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pražské ulice zaplnili desiatky tisíc demonštrantov. Vládu vyzvali, aby akútne riešila vysoké ceny energií (video)

Na schodoch pri Národnom múzeu vedľa Václavského námestia v Prahe stoja desiatky odporcov demonštrácie s vlajkami NATO a Európskej únie.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.9.2022 (Webnoviny.sk) – V českom hlavnom meste na Václavskom námestí sa v sobotu popoludní uskutočnila demonštrácia proti vláde premiéra Petra Fialu.

Rast cien energií

Podľa policajných odhadov sa na proteste zišlo približne 70-tisíc ľudí. Na demonštrantov dohliadajú stovky policajtov. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

„Cieľom našej demonštrácie je nutnosť zmeny. Hlavne v riešení otázok cien a energií, predovšetkým elektrickej energie a plynu, ktoré spôsobia deštrukciu nášho hospodárstva už tohto roku na jeseň,” povedal jeden z organizátorov zhromaždenia Jiří Havel.

Fiala odmietol diskusiu

„My sme vyzvali pána Fialu, aby s nami rokoval, ale bohužiaľ nemáme nijakú odpoveď. Takže budeme tlačiť na to, aby táto vláda skončila. Budeme chcieť jej demisiu,” dodal.

Na schodoch pri Národnom múzeu vedľa Václavského námestia v Prahe stoja desiatky odporcov demonštrácie s vlajkami NATO a Európskej únie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Ceny energií, Demonštrácia, Nárast cien, Protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Pražské ulice zaplnili desiatky tisíc demonštrantov. Vládu vyzvali, aby akútne riešila vysoké ceny energií (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Putinove rozhodnutia naznačujú veľký záujem o udržanie okupovaných oblastí v Chersone a Záporoží, tvrdia odborníci
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií