fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putinove rozhodnutia naznačujú veľký záujem o udržanie okupovaných oblastí v Chersone a Záporoží, tvrdia odborníci

Americký Inštitút pre štúdium vojny si všíma, že ruské sily posilňujú pozície na juhu Ukrajiny napriek kolapsu ruskej armády pri Charkive a Iziume a strate pozícií v meste Lyman v Doneckej oblasti.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.10.2022 (Webnoviny.sk) – Rozhodnutie Ruska neposilňovať zraniteľné frontové línie v oblasti ukrajinských miest Kupiansk a Lyman takmer určite urobil ruský prezident Vladimir Putin a nie vedenie ruskej armády.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zároveň to naznačuje, že Putinovi podstatne viac záleží na udržaní si strategických území v Chersonskej a Zaporožskej oblasti na juhu Ukrajiny ako na ovládaní Luhanskej oblasti. Uviedol to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) v najnovšej aktualizácii správy o vývoji vojny na Ukrajine.

ISW si všíma ukrajinské a ruské zdroje, ktoré poukazujú, že ruské sily naďalej posilňujú svoje pozície v Chersonskej a Zaporožskej oblasti napriek nedávnemu kolapsu ruskej armády pri Charkove a Iziume a dokonca aj po tom, ako skolabovali ruské pozície v okolí mesta Lyman v Doneckej oblasti. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Putinove rozhodnutia naznačujú veľký záujem o udržanie okupovaných oblastí v Chersone a Záporoží, tvrdia odborníci © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií