Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pre nárast cien energií nebude v Kežmarku dostatok peňazí na rozvojové projekty

Podľa prednostky mestského úradu bude mesto musieť šetriť na športoviskách aj kultúre.

18.9.2022 (Webnoviny.sk) – Pri náraste cien energií bude kežmarská samospráva nútená zrušiť prevádzku športovísk, budov pre kultúrne podujatia, obmedziť fungovanie v administratívnych budovách, a tiež v školách a škôlkach.

Uviedla to pre agentúru SITA prednostka Mestského úradu v Kežmarku Jela Bednárová v súvislosti s otázkou, akým spôsobom sa bude mesto snažiť ušetriť a znížiť výdavky pri súčasných rastúcich cenách za energie.

Dohodnutá výhodná cena

Mesto Kežmarok má podľa prednostky zmluvne dohodnutú výhodnú cenu elektrickej energie do konca roku 2023 a výhodnú cenu plynu má mestská spoločnosť Spravbytherm zmluvne dohodnutú do konca roka 2024.

Je však veľmi pravdepodobné, že dodávatelia nedokážu svoje zmluvné záväzky dodržať vzhľadom na turbulencie na trhu s energiami. Keďže mesto má budovy škôl a materských škôlok už zateplené, úspory sa budú hľadať veľmi ťažko,“ skonštatovala Bednárová.

Regulácia vykurovacích systémov

Pred nadchádzajúcou vykurovacou sezónou sa bude samospráva ešte venovať regulácii vykurovacích systémov. Verejné osvetlenie v meste je podľa prednostky moderné, všetky možné riešenia budú preto na úkor bezpečnosti obyvateľov.

Investície zabezpečujúce rozvoj a podporu zamestnanosti, zdravotnej a sociálnej starostlivosti, vzdelania, projektov na zmenu klímy, vodozádržné opatrenia, trvalo udržateľný rozvoj, žiaľ, na tie už rozpočet mesta stačiť nebude,“ poznamenala Bednárová.

Viac k témam: Ceny energií, Kultúrne podujatia, Vykurovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pre nárast cien energií nebude v Kežmarku dostatok peňazí na rozvojové projekty © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií