fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pre pandémiu v Maroku stále platí núdzový stav, cestujúcich čakajú prísne opatrenia

Cestovať do krajiny možné je, podmienky vstupu sa ale môžu zo dňa na deň meniť.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.5.2022 (Webnoviny.sk) – V Maroku naďalej platí z hľadiska pandémie koronavírusu núdzový stav, Slováci cestujúci do tejto krajiny si preto majú pred odletom overiť aktuálne platné podmienky vstupu do krajiny. Tie sa totiž môžu rýchlo meniť. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Všetci cestujúci, ktorí chcú momentálne do Maroka vstúpiť letecky, musia predložiť platný očkovací preukaz a negatívny výsledok PCR testu, ktorý nesmie byť starší ako 48 hodín pred nástupom do lietadla. Povinnosťou je tiež vyplnenie zdravotného formuláru a podrobenie sa rýchlemu testu hneď po prílete do krajiny priamo na letiskách v Maroku.

Viac o téme: Koronavírus

Opatrenia zahŕňajú aj možnosť vykonania dodatočného testu v hoteli alebo v ubytovacom zariadení pre turistov 48 hodín po ich príchode. V prípade pozitívne testovaných treba ostať v karanténe v mieste svojho ubytovania a riadiť sa pokynmi marockých autorít,“ spresňuje rezort diplomacie.

Na prístup k verejným priestorom, akými sú hotely, turistické zariadenia, reštaurácie, kaviarne, uzavreté priestory, obchody, športové haly a pod. treba predložiť očkovací preukaz.

Prečítajte si tiež:
Pápež František po veľkonočnej omši vyzval na mier v nezmyselnej vojne na Ukrajine

Viac k témam: Koronavírus, Núdzový stav, Ochrana pred koronavírusom, Očkovanie proti koronavírusu, Pandemické opatrenia, PCR test
Zdroj: Webnoviny.sk – Pre pandémiu v Maroku stále platí núdzový stav, cestujúcich čakajú prísne opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií