Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Predajca, ktorý na jarmoku ponúkal srdcia s heslami Hlinkovej gardy, čelí obžalobe

Hlinkova garda potláčala ľudské práva a slobody vybraných skupín obyvateľstva.

6.5.2024 (SITA.sk) – Prokurátor Krajskej prokuratúry Banská Bystrica podal ešte koncom apríla na Špecializovaný trestný súd v Pezinku na obvineného Slavomíra D. obžalobu za zločin rozširovania extrémistického materiálu, za prečin prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd, za prečin prechovávania extrémistického materiálu a za zločin rozširovania extrémistického materiálu s poukazom na závažnejší spôsob konania.

Ako informoval hovorca banskobystrickej prokuratúry Ivan Vozár, dotyčný dňa 13. septembra 2023 v meste Zvolen počas verejnej akcie „Zvolenský jarmok“ ponúkal na predaj drevené srdcia s vyobrazenými heslami Hlinkovej gardy, ktorá potláčala ľudské práva a slobody vybraných skupín obyvateľstva.

Obvinený podľa prokuratúry takisto v dňoch 24. apríla 2023 až 24.novembra 2023 na svojom verejne prístupnom profile na internetovej sociálnej sieti www.facebook.com sprístupnil a postupne zverejnil na svojej časovej osi rôzne extrémistické materiály obsahujúce heslá skupín a hnutí, ktoré smerujú k potláčaniu ľudských práv a slobôd.

Viac k témam: extrémistický materiál, Extrémizmus, hovorca banskobystrickej prokuratúry, krajská prokuratúra, Obžaloba, Prokuratúra
Zdroj: SITA.sk – Predajca, ktorý na jarmoku ponúkal srdcia s heslami Hlinkovej gardy, čelí obžalobe © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií