fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Premiér Igor Matovič uzavrel dohodu s Babišom o cestovaní medzi Slovenskom a Českom

Už od zajtra pustí Česko na svoje územie občanov Slovenska do 48 hodín bez nutnosti testu a karantény.

Máte tip? napíšte nám mailom

Rovnako aj Slovensko pustí na svoje územie občanov Česka do 48 hodín bez nutnosti testu a karantény. Informoval premiér Igor Matovič na sociálnej sieti.

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10219480387652813

Do zahraničia možno cestovať na 48 hodín

Možnosť krátkodobo vycestovať do ôsmich krajín v zahraničí bez povinnej karantény pri návrate, ktorá doteraz platila na 24 hodín, sa od stredy 27. mája predĺži na 48 hodín.

Po pondelkovom rokovaní konzília odborníkov to uviedol predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) v rámci aktualizácie uvoľňovania protiepidemiologických opatrení. Oznámil zároveň, že kiná a divadlá budú môcť byť otvorené i v nedeľu.

Športoviská ,kiná a divadlá otvoria i v nedeľu

Všetky vonkajšie i vnútorné športoviská budú otvorené od budúcej stredy, teda od 3. júna. Podmienkou budú dvojmetrové rozstupy alebo 15 metrov štvorcových na zákazníka. Cvičiť sa bude môcť bez rúšok.

Využívať bude možné aj šatne či sprchy. Povinná bude dezinfekcia. Fitnescentrá budú musieť zároveň viesť evidenciu cvičiteľov a sprístupniť ju regionálnym úradom verejného zdravotníctva, aby vedeli v prípade nákazy kontaktovať všetkých, ktorí sa mohli infikovať. Opatrenia sa budú týkať aj plavární.

Prečítajte si tiež:
Pribudlo rekordných 877 nových prípadov COVID-19! Matovič naznačil, kedy sa situácia zlepší

Správu aktualizujeme a najnovšie informácie zverejníme na našej domovskej stránke klocher.sk.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií