fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Premiéra novej bondovky sa odkladá. Môže za to koronavírus

Premiéra Jamesa Bonda sa posúva. Nie je čas zomrieť uvidíme v kinách až v novembri. Filmári sa obávajú epidémie koronavírusu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Producenti vyjadrili obavu, že šírenie nákazy môže negatívne ovplyvniť filmový priemysel, čo by pochopiteľne znamenalo menej divákov a nižšie tržby. Fanúšikov zaskočili správou, že premiéra Jamesa Bonda sa posúva. Spoločnosti MGM a Universal, ktoré majú pod krídlami filmy o britskom tajnom agentovi, zverejnili na Twitteri toto oznámenie:

„Po dôkladných úvahách a pozornom vyhodnotení globálneho filmového trh bude premiéra filmu „Nie je čas zomrieť“ posunutá na november 2020.“

Koronavirus ohrozuje už aj kiná

Pôvodne mala nová bondovka vtrhnúť do svetových kín 3. apríla. Fanúšikovia agenta v službách britskej kráľovnej však už dlhšie tlačili na producentov filmu, aby premiéru preložili. V otvorenom liste producentom písali, že jeden nakazený človek v publiku stačí na to, aby sa nakazilo celé kino.

Vo Veľkej Británii, ktorá je kolískou Jamesa Bonda, zatiaľ nie sú zakázané žiadne koncerty a verejné zhromaždenia. V iných krajinách Európy je však situácia omnoho horšia. V Taliansku sú zatvorené všetky školy a univerzity, vo Francúzsku sú zakázané verejné zhromaždenia s návštevnosťou nad 5 000 ľudí. Najhoršie je na tom pochopiteľne Ázia, ktorá je pre filmových tvorcov jedným z najdôležitejších trhov. V Číne je množstvo kín stále zatvorených, ľudia sa boja vychádzať.

Prečítajte si tiež:
Potvrdené! Indiana Jones 5 bude aj s Harrisonom Fordom

Spectre, posledný diel zo série, zarobil v roku 2015 v svetových kinách 900 miliónov dolárov, z toho 83 miliónov dolárov mu priniesol práve čínsky trh. To rozhodne nie sú zanedbateľné čísla. Rozhodnutie tvorcov filmu posunúť premiéru na november je tak nielen zodpovedné, ale aj ekonomické. Ohrozené sú aj ďalšie filmy, obavy vzbudzuje najmä disneyovka Mulan. Tá rozpráva príbeh čínskeho dievčaťa Mulan, ktoré sa prezlečie za muža a odíde slúžiť do armády. Predpokladalo sa, že práve v čínskych kinách bude mať Mulan obrovský úspech. Aj preto sa spoločnosť Disney rozhodla odložiť dátum čínskej premiéry. Svetová premiéra sa zatiaľ nemení.

James Bond – agent s povolením zabíjať

Svetová premiéra Jamesa Bonda sa posúva na 12. november 2020, napriek tomu, že film je už prakticky hotový. V jubilejnej 25. bondovke s názvom Nie je čas zomrieť si úlohu Jamesa Bonda zahrá pravdepodobne poslednýkrát Daniel Craig, v úlohe jeho hlavného protivníka sa objaví Oscarom ovenčený Rami Malek. Pieseň k novej bondovke už vyšla, naspievala ju mladá a talentovaná speváčka Billie Eilish.

Prečítajte si tiež:
Najlepšie horory všetkých čias #4
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj CNN BBC Twitter

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií