Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prešovská polícia varuje seniorov pred podvodníkmi, predstavujú sa ako zamestnanci Slovenskej pošty

Polícia seniorom odporúča neotvárať cudzím ľuďom a nepúšťať ich do domu.

28.7.2022 (Webnoviny.sk) – Polícia v Prešovskom kraji varuje seniorov pred podvodníkmi, ktorí nezaháľajú ani počas leta. Najnovšie si vymysleli novú legendu, ktorou sa snažia vylákať peniaze. Do legiend zapojili aj pracovníkov Slovenskej pošty. Informoval o tom dnes hovorca prešovskej krajskej polície Daniel Džobanik.

Telefonicky kontaktujú seniorov

Páchateľ sa v telefonickom rozhovore najskôr predstaví ako zamestnanec Slovenskej pošty a opýta sa seniora, či má vydať z peňazí alebo rozmeniť, aby mu mohol vrátiť preplatok a následne ukončí hovor.

Vzápätí zavolá späť, predstaví sa ako pracovník kriminálnej polície a povie seniorovi, že je v nebezpečenstve, pričom polícia ho spolu s jeho majetkom chce chrániť, preto má všetku svoju hotovosť, cennosti a zlaté šperky dať do tašky a následne vyhodiť von z okna alebo z balkóna,“ opísal hovorca.

Overená legenda nehoda príbuzného

Podvodníci však nezabudli ani na overenú legendu, v ktorej sa seniorom predstavujú ako príbuzní a známi, alebo ako lekári či policajti. Následne im oznámia, že ich príbuzný zavinil dopravnú nehodu, je hospitalizovaný v nemocnici, nemôže komunikovať, no potrebuje peniaze na úhradu škody.

Polícia upozorňuje občanov, aby nedôverovali neznámym osobám a nedávali im peniaze ani iné cennosti, nech už tieto osoby uvádzajú akékoľvek dôvody, neotvárať cudzím ľuďom a za žiadnych okolností ich nepúšťať do obydlia,“ uviedol Džobanik.

V prípade podozrivého telefonického kontaktu neznámou osobou, ktorá sa pýta na peniaze a cennosti, alebo pri návšteve neznámych podozrivých osôb odporúča Džobanik ihneď kontaktovať políciu na čísle 158.

Viac k témam: Podvodníci, Seniori, Upozornenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Prešovská polícia varuje seniorov pred podvodníkmi, predstavujú sa ako zamestnanci Slovenskej pošty © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií