fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Čaputová prijala premiéra De Crooa, diskutovali o vojne na Ukrajine či boji s dezinformáciami

Pri stretnutí nevynechali z debaty prezidentka a belgický premiér Alexander De Croo ani prípad smrti Jozefa Chovanca a potrebu dokončiť vyšetrovanie tejto kauzy čo najskôr.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.4.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová diskutovala s belgickým premiérom Alexanderom De Croom o Ukrajine aj o boji s dezinformáciami. Čaputová vo svojom profile na sociálnej sieti, v ktorom o stretnutí informovala, ocenila, že Slovensko s Belgickom v rámci Európskej únie aj NATO spájajú mnohé spoločne postoje k základným hodnotám a princípom. Pri debate nevynechali ani prípad smrti Jozefa Chovanca a potrebu dokončiť vyšetrovanie tejto kauzy čo najskôr.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zástupcovia obidvoch štátov na stretnutí hovorili najmä situácii na Ukrajine, o jej podpore v boji proti ruskej okupácii, ale aj o ukrajinskej budúcnosti spojenej s Európskou úniou. „Témou rozhovorov bola aj debata o dodržiavaní pravidiel právneho štátu, ktorá sa dotýkala regiónu strednej Európy. S belgickým premiérom som našla spoločnú reč aj pri téme, na ktorej nám obom veľmi záleží – boj s dezinformáciami,“ priblížila prezidentka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Dezinformácie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová prijala premiéra De Crooa, diskutovali o vojne na Ukrajine či boji s dezinformáciami © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Zotrvá po sporoch SaS v koalícii? Podľa Grendela zatiaľ nie je nič isté
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií