fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Čaputová prijala premiéra De Crooa, diskutovali o vojne na Ukrajine či boji s dezinformáciami

Pri stretnutí nevynechali z debaty prezidentka a belgický premiér Alexander De Croo ani prípad smrti Jozefa Chovanca a potrebu dokončiť vyšetrovanie tejto kauzy čo najskôr.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.4.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová diskutovala s belgickým premiérom Alexanderom De Croom o Ukrajine aj o boji s dezinformáciami. Čaputová vo svojom profile na sociálnej sieti, v ktorom o stretnutí informovala, ocenila, že Slovensko s Belgickom v rámci Európskej únie aj NATO spájajú mnohé spoločne postoje k základným hodnotám a princípom. Pri debate nevynechali ani prípad smrti Jozefa Chovanca a potrebu dokončiť vyšetrovanie tejto kauzy čo najskôr.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zástupcovia obidvoch štátov na stretnutí hovorili najmä situácii na Ukrajine, o jej podpore v boji proti ruskej okupácii, ale aj o ukrajinskej budúcnosti spojenej s Európskou úniou. „Témou rozhovorov bola aj debata o dodržiavaní pravidiel právneho štátu, ktorá sa dotýkala regiónu strednej Európy. S belgickým premiérom som našla spoločnú reč aj pri téme, na ktorej nám obom veľmi záleží – boj s dezinformáciami,“ priblížila prezidentka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Dezinformácie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová prijala premiéra De Crooa, diskutovali o vojne na Ukrajine či boji s dezinformáciami © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Žilinka by mal namiesto vyplakávania podľa Remišovej zastaviť kotlebovcov, nepovšimnuté by nemalo ostať ani hnutie Republika
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií