fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Zuzana Čaputová a SMER-SD sa nezúčastnia plošného testovania

Máte tip? napíšte nám mailom

V utorok na tlačovej konferencii prezidentka SR Zuzana Čaputová oznámila, že sa nezúčastní plošného testovania, pretože sa dáva testovať každý týždeň.

Plošného testovania sa z radov politikov zúčastní Richard Sulík, Veronika Remišová a ďalší. Naopak Smer-SD sa nechá otestovať PCR testami, ktoré sú presnejšie.

Prezidentka poukázala na niektoré slabé miesta

Prezidentka pred pár dňami na sociálnej sieti zverejnila: ,,Vždy mám silný pocit v jednom, inak bežnom momente. Keď všetky autá ustúpia, aby mohla prejsť sanitka. Silná chvíľa solidarity. Zastavíme sa a ustúpime, aby sme pomohli chrániť ohrozeného na živote.

Čakajú nás dni zastavenia, aby sme ochránili zraniteľných aj samých seba. Môžeme mať na vyhlásené opatrenia rôzne názory a sama som tiež poukázala na niektoré slabé miesta. Rozhodnutie vlády čeliť zhoršujúcej sa pandémii týmto spôsobom je však potrebné rešpektovať, lebo iba spoločný a koordinovaný postup je našou jedinou nádejou.

Oceňujem preto mimoriadne úsilie a nasadenie zdravotníkov, armády, samospráv, aj trpezlivosť a záujem ľudí na Orave a v Bardejove o pilotný projekt testovania. Je to pre nás cenná skúsenosť do ďalších dní. Máme spoločnú túžbu po zdraví a po normálnom živote. V nasledujúcich dňoch však máme aj silnú spoločnú zodpovednosť. Chráňme seba a ochránime všetkých.“

Erik Kaliňák sa plošného testovania nezúčastní

,,Je síce pekné, že výrobcovia v letáku uvádzajú takmer sto percentnú presnosť s čím sa tak horlivo oháňal na svojich tlačovkách Matovič, no v realite v rukách odborníkov dosahujú tieto testy, podľa ich vlastných slov tak 50% presnosť. Pri plošnom testovaní, ktoré si vyžaduje veľkú rýchlosť a obrovské nasadenie a pomoc aj od tých menej skúsených sa presnosť týchto testov zásadne zníži. A to, že tieto testy nie sú určené pre ľudí bez príznakov znamená, že nie sú určené ani na celoplošné testovanie,“ povedal vo videu Kaliňák. Ďalej spomína, že sa ani ľuďom nečuduje, že sa nedajú testovať, keďže sa výsledkom nebude dať ani veriť.

Prečítajte si tiež:
Od zajtra 8. marca bude 30 okresov v čiernej farbe!

Podľa neho sa ľudia utápajú v množstve otázok, na ktoré nepočuli odpovede. A výber trnavskej firmy, ktorá zabezpečovala testy je podľa jeho slov tiež zvláštny, keďže všetko prebiehalo potajme. Bez znalosti prezidentky a hlavne bez akejkoľvek diskusie spoločnosti.

“Fakt ste si museli vybrať v tejto vypätej situácii trnavskú firmu, kde investigatívci našli ihneď prepojenie s OĽANO aj so SaS. Veď tá firma má dlhodobo podlžnosti na sociálnom aj zdravotnom poistení, čo ju automaticky diskvalifikuje so spolupráce so štátom“, spomína Kaliňák.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj instagram
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií