fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Príchodu zimy sa obáva až 75 percent Slovákov, mladí ľudia a voliči SaS či OĽaNO však strach nemajú

Z prieskumu agentúry AKO vyplýva, že štyria z desiatich opýtaných sa veľmi obávajú príchodu zimy.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.9.2022 (Webnoviny.sk) – Takmer 75 % občanov Slovenska sa obáva príchodu zimy a zvýšených výdavkov spojených s týmto obdobím. Ako vyplýva z prieskumu agentúry AKO pre diskusnú reláciu TV JOJ Na hrane, štyria z desiatich opýtaných sa veľmi obávajú príchodu zimy a približne traja z desiatich sa skôr obávajú príchodu zimy. Príchodu zimy sa podľa prieskumu neobáva zhruba 24 % opýtaných respondentov.

Príchodu zimy sa viac obávajú ženy (81 %), ľudia s najnižším vzdelaním (81 %), respondenti nad 50 rokov (78,6 %) a veľmi výrazne občania nad 66 rokov (88,1 %). Najviac sa príchodu zimy obávajú Slováci z Prešovského (84 %) a Košického kraja (79 %), voliči SNS (88 %), Smer-SD (87 %), Hlas-SD (85 %), Republika (84 %) a KDH (76 %).

Nasledujúcej zimy sa neobávajú mladí vzdelaní ľudia žijúci v Bratislavskom, Banskobystrickom a Trenčianskom kraji, voliči SaS, PS, OĽaNO a Sme rodina.

Agentúra AKO vykonala prieskum na vzorke 1 000 respondentov od 8. do 14. septembra tohto roku.

Viac k témam: Prieskum, Zdražovanie, Zima
Zdroj: Webnoviny.sk – Príchodu zimy sa obáva až 75 percent Slovákov, mladí ľudia a voliči SaS či OĽaNO však strach nemajú © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Hygienici upozorňujú na ďalšie nebezpečné kozmetické výrobky, môžu spôsobiť podráždenie kože
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií