Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prokuratúra v Kazachstane eviduje pokusy o nábor obyvateľov na boj v ruskej armáde

Podľa ukrajinskej vojenskej rozviedky sa Rusko od minulého roka pokúšalo naverbovať občanov zo Strednej Ázie.

1.7.2023 (SITA.sk) – V kazašskej Kostanajskej oblasti zaznamenali pokusy o nábor miestnych obyvateľov, aby sa pripojili k ruským silám pri invázii na Ukrajinu. Ako referuje web Kyjev Independent, v piatok o tom informovala regionálna prokuratúra v spomenutej oblasti.

Podľa prokuratúry sa na sociálnych sieťach objavili reklamy vyzývajúce miestnych obyvateľov, aby vstúpili do ruskej armády. Prokuratúra poznamenala, že za boj v armáde cudzieho štátu hrozí desať rokov väzenia.

Podľa ukrajinskej vojenskej rozviedky sa Rusko od minulého roka pokúšalo naverbovať občanov zo Strednej Ázie. Migranti v Rusku často dostávajú letáky o vstupe do armády a náborový inzerát sa mnohokrát prekladá do kirgizského, uzbeckého a tadžického jazyka. Vyskytli sa aj prípady nátlaku a núteného podpisu vojenských zmlúv.

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Prokuratúra v Kazachstane eviduje pokusy o nábor obyvateľov na boj v ruskej armáde © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií