fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin chce podľa Američanov anektovať Donecko a Luhansko, za nezávislú republiku má vraj vyhlásiť aj jedno mesto

Spojené štáty a ďalší majú informácie o nových ruských plánoch.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.5.2022 (Webnoviny.sk) – Spojené štáty predpokladajú, že Rusko tento mesiac plánuje anektovať Doneckú a Luhanskú oblasť na východe Ukrajiny a uznať mesto Cherson ako nezávislú republiku.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Americký veľvyslanec pri Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) Michael Carpenter uviedol, že Spojené štáty a ďalší majú informácie o ruských plánoch zorganizovať „falošné referendá“ v tamojších samozvaných ľudových republikách, po ktorých by sa pripojili k Rusku.

Tiež sú náznaky, že by Moskva mohla pripraviť hlasovanie o nezávislosti Chersonu. Referendá by sa mohli uskutočniť najskôr v polovici mája.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Anexia, Donecká ľudová republika, LĽR Luhanská ľudová republika, Referendum, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin chce podľa Američanov anektovať Donecko a Luhansko, za nezávislú republiku má vraj vyhlásiť aj jedno mesto © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií