fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin odmietol komentovať evakuáciu ruskej armády z Chersonu, podľa Zelenského to robia iba z jediného dôvodu

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov uviedol, že je to vecou ministerstva obrany.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.10.2022 (Webnoviny.sk) – Kremeľ sa vyhol odpovedi na otázku, či ruský prezident Vladimir Putin prikázal svojim ozbrojeným silám stiahnuť sa z mesta Cherson na juhu Ukrajiny. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov odkázal otázku na ruské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Otázka sa týka realizácie špeciálnej vojenskej operácie. Odporúčam adresovať ju ministerstvu obrany,“ povedal Peskov. Informuje o tom portál news.sky.com.

Rusmi dosadení predstavitelia evakuujú desaťtisíce obyvateľov zo západného brehu rieky Dnipro, ktorá rozdeľuje Chersonskú oblasť. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pritom obvinil Rusko z toho, že plánuje vyhodiť do vzduchu veľkú priehradu v tomto regióne.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin odmietol komentovať evakuáciu ruskej armády z Chersonu, podľa Zelenského to robia iba z jediného dôvodu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií