fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin podľa profesora stratil predstavu o vojne na Ukrajine, hodiny začínajú odpočítavať zlyhanie ruskej armády

Napriek tomu, že Putin obvinil Západ a NATO z toho, že ho prinútili vtrhnúť na Ukrajinu, aby ochránil ruské záujmy, neponúkol žiadnu predstavu o tom, čo by na Ukrajine považoval za víťazstvo.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin pravdepodobne „úplne stratil predstavy“ o vojne na Ukrajine. Ako referuje spravodajský web CNN, na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to uviedol renomovaný profesor strategických štúdií na University of St. Andrews v Škótsku Phillips O’Brien. „Buď teraz nerozumie realite situácie na Ukrajine, alebo ju zámerne ignoruje,“ skonštatoval O’Brien.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Pred Putinovým pondelňajším prejavom sa špekulovalo, že by mohol oficiálne vyhlásiť vojnu Ukrajine alebo nariadiť hromadnú mobilizáciu ruských síl do vojny na Ukrajine, ktorá trvá už tretí mesiac a Rusko v nej zaznamenalo veľké straty.

Napriek tomu, že Putin obvinil Západ a NATO z toho, že ho prinútili vtrhnúť na Ukrajinu, aby ochránil ruské záujmy, neponúkol žiadnu predstavu o tom, čo by na Ukrajine považoval za víťazstvo. „Bez konkrétnych krokov na vybudovanie nových síl Rusko nemôže viesť dlhú vojnu a hodiny začínajú odpočítavať zlyhanie jeho armády na Ukrajine,“ povedal O’Brien.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin podľa profesora stratil predstavu o vojne na Ukrajine, hodiny začínajú odpočítavať zlyhanie ruskej armády © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajina by sa mala stať členom EÚ, tvrdí nemecká ministerka zahraničných vecí
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií