fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin sa prekvapujúco ospravedlnil Izraelu za Lavrovove výroky o židovskej krvi Hitlera

Ospravedlnenie zo strany Putina je prekvapujúce vzhľadom na to, že len pred dvomi dňami ruské ministerstvo zahraničia pokračovalo v obhajovaní vyjadrení Lavrova a obvinilo Izrael z podpory „neonacistov” na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.5.2022 (Webnoviny.sk) – Izraelský premiér Naftali Bennett po telefonickom rozhovore s Vladimirom Putinom povedal, že ruský prezident sa mu ospravedlnil za vyjadrenia ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova. Šéf ruskej diplomacie totiž povedal, že Adolf Hitler mal čiastočne „židovskú krv”.

Tieto slová sa stretli s odsúdením. Osobitne ich kritizoval Izrael a označil ich za „neospravedlniteľné” klamstvo.

Ospravedlnenie zo strany Putina je prekvapujúce vzhľadom na to, že len pred dvomi dňami ruské ministerstvo zahraničia pokračovalo v obhajovaní vyjadrení Lavrova a obvinilo Izrael z podpory „neonacistov” na Ukrajine. Predseda izraelskej vlády ospravedlnenie prijal a poďakoval sa Putinovi za objasnenie jeho postoja. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Židia
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin sa prekvapujúco ospravedlnil Izraelu za Lavrovove výroky o židovskej krvi Hitlera © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií