fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putinov dekrét o zvýšení počtu príslušníkov ruskej armády zrejme na Ukrajine nepomôže, Británia priblížila dôvod

Moskve sa nedarí verbovať dostatok dobrovoľníkov a odvedenci technicky nemajú povinnosť slúžiť mimo ruského územia.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.8.2022 (Webnoviny.sk) – Dekrét ruského prezidenta Vladimira Putina o zvýšení počtu príslušníkov ruskej armády podľa britského ministerstva obrany pravdepodobne podstatne nezväčší bojovú silu ruských jednotiek na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Je to preto, že Rusko stratilo desaťtisíce vojakov, verbovať do armády sa darí len veľmi málo nových dobrovoľníkov a odvedenci technicky nemajú povinnosť slúžiť mimo ruského územia,” uviedol britský rezort obrany v najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine. Informuje o tom portál news.sky.com.

Ministerstvo obrany Veľkej Británie dodalo, že zatiaľ ani nie je jasné, ako chce prezident Putin zvýšiť počet príslušníkov ruskej armády o takmer 140-tisíc. Jednou z možností je naverbovať viac dobrovoľníkov a druhou je zvýšiť ročné počty odvedencov pre povinnú vojenskú službu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Putinov dekrét o zvýšení počtu príslušníkov ruskej armády zrejme na Ukrajine nepomôže, Británia priblížila dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií