fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rada EÚ a europarlament sa dohodli na rozpočte na rok 2023, je zameraný na hlavné politické priority

Celkové záväzky rozpočtu sú stanovené na 186,6 miliardy eur, čo je po v porovnaní s rozpočtom na tento rok po úprave nárast o 1,1 percenta.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.11.2022 (Webnoviny.sk) – Rada Európskej únie (EÚ) a Európsky parlament v pondelok v noci dosiahli dohodu o rozpočte únie na roku 2023. Informuje o tom Rada na svojej webstránke s tým, že rozpočet sa silno sústreďuje na hlavné politické priority eurobloku.

Celkové záväzky rozpočtu sú stanovené na 186,6 miliardy eur, čo je po v porovnaní s rozpočtom na tento rok po úprave nárast o 1,1 percenta. Celkové platby predstavujú 168,6 miliardy eur, pričom to predstavuje medziročný nárast o jedno percento. V rámci výdavkových stropov viacročného finančného rámca na roky 2021 – 2027 zostalo k dispozícii 0,4 miliardy EUR, čo EÚ umožňuje reagovať na nepredvídateľné potreby, upozorňuje Rada.

Parlament a Rada EÚ majú teraz 14 dní na formálne schválenie dosiahnutej dohody. Očakáva sa, že ju Rada schváli 22. novembra.

Viac k témam: Rozpočet Európskej únie
Zdroj: Webnoviny.sk – Rada EÚ a europarlament sa dohodli na rozpočte na rok 2023, je zameraný na hlavné politické priority © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií