fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Reálna spotreba domácností v Únii v druhom kvartáli roka stúpla o 0,6 percent, ale reálny príjem klesol viac

Miera úspor domácností v druhom kvartáli sa eurozóne oproti predchádzajúcemu štvrťroku znížila o 1,7 percentuálneho bodu.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.10.2022 (Webnoviny.sk) – Reálna spotreba domácností v eurozóne v druhom kvartáli oproti predošlému štvrťroku stúpla o 0,6 percenta. Reálny príjem domácnosti v eurozóne na jedného člena však v druhom štvrťroku klesol o 0,9 percenta.

Informoval o tom v piatok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

V rámci celej Európskej únie reálna spotreba domácností v druhom štvrťroku medzikvartálne vzrástla o 0,6 percenta. Reálny príjem domácností v EÚ na jedného člena sa v druhom štvrťroku zmenšil o 1,2 percenta.

Miera úspor domácností v druhom kvartáli sa eurozóne oproti predchádzajúcemu štvrťroku znížila o 1,7 percentuálneho bodu a v rámci celej EÚ klesla o 2 percentuálne body.

Viac k témam: Eurozóna, reálny príjem, spotreba domácností
Zdroj: Webnoviny.sk – Reálna spotreba domácností v Únii v druhom kvartáli roka stúpla o 0,6 percent, ale reálny príjem klesol viac © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií