fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Remišovej ministerstvo pomôže rozvoju turizmu v česko-slovenskom pohraničí tromi miliónmi eur

Dotácie sú určené pre Trnavský, Trenčiansky a Žilinský samosprávny kraj.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.6.2022 (Webnoviny.sk) – Suma tri milióny eur má pomôcť rozvoju turizmu v česko-slovenskom pohraničí. Ako v tlačovej správe informovalo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI), finančné prostriedky pochádzajú z eurofondového programu Interreg SK-CZ.

Podľa ministerky Veroniky Remišovej (Za ľudí) rezort podporí projekty na budovanie nových cyklotrás, turistických chodníkov alebo podporu cestovného ruchu, čo má priamy vplyv na regionálnu ekonomiku a zamestnanosť.

Potenciál cezhraničného turizmu

Financie tiež môžu smerovať na údržbu prírodných a kultúrnych pamiatok, ktoré sú menšie alebo neznáme pre širšiu verejnosť, ale sú rovnako významné pre územie z pohľadu cezhraničného dopadu a podpory turizmu.

„Pohraničie medzi Slovenskom a Českou republikou má obrovský potenciál pre rozvoj cezhraničného turizmu, a preto táto oblasť patrí medzi priority, kam smeruje podpora z eurofondového programu Interreg SK-CZ,” povedala Remišová s tým, že dotácie sú určené pre Trnavský, Trenčiansky a Žilinský samosprávny kraj.

Informácie sú na webe

V rámci programu spolupráce INTERREG V-A SK-CZ bolo podľa MIRRI v programovom období rokov 2014 až 2020 vybudovaných alebo zmodernizovaných takmer 106 kilometrov cyklociest a turistických chodníkov, zrekonštruovaných a zrenovovaných 35 kilometrov ciest II. a III. triedy či opravených 102 objektov kultúrneho a prírodného dedičstva.

Prečítajte si tiež:
Miera nezamestnanosti v prvom štvrťroku klesla, najviac ľudí si našlo prácu zo Žilinského kraja

Záujemcovia o dotácie na projekty nájdu viac informácií na: https://www.sk-cz.eu/sk/vyzvy/prioritna-os-2/2022

Viac k témam: Eurofondy, Turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Remišovej ministerstvo pomôže rozvoju turizmu v česko-slovenskom pohraničí tromi miliónmi eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií