fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rishi Sunak potvrdil, že sa uchádza o post premiéra Veľkej Británie a zatiaľ má aj najväčšiu podporu

Podporu bývalému ministrovi financií doteraz vyjadrilo 124 konzervatívnych poslancov.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.10.2022 (Webnoviny.sk) – Britský exminister financií Rishi Sunak v nedeľu potvrdil, že sa uchádza post premiéra krajiny. Podľa neoficiálnych údajov vysielacích spoločností BBC a Sky News má v Konzervatívnej strane najväčšiu podporu a za jeho kandidatúru je najmenej 124 poslancov vládnej strany.

„Na každej úrovni vlády, ktorú povediem, bude integrita, profesionalita a zodpovednosť a budem pracovať každý deň, aby som si úlohy plnil,” uviedol Sunak vo vyhlásení.

Šéfku Dolnej snemovne britského parlamentu Penny Mordauntovú chce vo funkcii predsedníčky vlády zatiaľ 24 konzervatívnych poslancov a za expremiéra Borisa Johnsona je zhruba 50 konzervatívnych zákonodarcov. Johnson sa však zatiaľ ešte nevyjadril, či sa bude o post predsedu vlády opäť uchádzať.

Viac k témam: Britský premiér, Kandidatúra
Zdroj: Webnoviny.sk – Rishi Sunak potvrdil, že sa uchádza o post premiéra Veľkej Británie a zatiaľ má aj najväčšiu podporu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií