fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi môžu použiť fosforové bomby aj v Mariupole, boj o mesto sa zintenzívňuje

Ukrajina odrazila niekoľko ruských útokov v Doneckej a Luhanskej oblasti.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.4.2022 (Webnoviny.sk) – Britské ministerstvo obrany uviedlo, že Ukrajina odrazila niekoľko útokov ruských ozbrojených síl v Doneckej a Luhanskej oblasti. Výsledkom je podľa rezortu zničenie ruských tankov, vozidiel a delostrelectva.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

V aktualizácii zverejňovaných spravodajských informácií ministerstvo konštatovalo, že ruské bombardovanie oboch východoukrajinských regiónov stále trvá. „Pokračujúce spoliehanie sa Rusov na neriadené bomby zmenšuje ich schopnosť rozlišovať pri uskutočňovaní úderov, čo výrazne zvyšuje riziko civilných obetí,” uviedol britský rezort obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ministerstvo dodalo, že „predošlé použitie” fosforových bômb ruskými silami v Doneckej oblasti zväčšuje pravdepodobnosť ich použitia v Mariupole, keďže boj o toto mesto na juhu Ukrajiny sa zintenzívňuje.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Viac k témam: Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi môžu použiť fosforové bomby aj v Mariupole, boj o mesto sa zintenzívňuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií