Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi priznali takmer úplný ústup z Charkovskej oblasti a uviedli aj dôvod

Podobne ako v prípade ústupu od Kyjeva v skorších fázach vojny Rusi odôvodnili i stiahnutie sa z Charkovskej oblasti.

11.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské ministerstvo obrany priznalo takmer úplné stiahnutie vojakov z Charkovskej oblasti na severovýchode Ukrajiny. Informovalo o tom vo videu na Telegrame z nedeľňajšieho brífingu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov na spomenutom brífingu ukázal mapu Charkovskej oblasti, podľa ktorej Rusko kontroluje už len malú časť spomenutého regiónu.

Ruské ministerstvo obrany počas soboty oznámilo, že sťahuje vojakov z Charkovskej oblasti. Podobne ako v prípade ústupu od Kyjeva v skorších fázach vojny Rusi odôvodnili i stiahnutie sa z Charkovskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ministerstvo obrany prostredníctvom Konašenkova uviedlo, že k tomuto kroku pristúpili „s cieľom dosiahnuť stanovené ciele špeciálnej vojenskej operácie na oslobodenie Donbasu.

Viac k témam: Donbas, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi priznali takmer úplný ústup z Charkovskej oblasti a uviedli aj dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií