fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi sa po ťažkom bombardovaní zmocnili mesta Kreminna, evakuácia obyvateľstva nie je možná

Mesto je jedným z dvoch bodov, na ktorých sa ruskej armáde podľa Ukrajincov v pondelok podarilo preraziť v rámci stovky kilometrov dlhého frontu.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.4.2022 (Webnoviny.sk) – V ukrajinskom meste Kremninna sa začali pouličné boje a evakuácia obyvateľstva nie je možná, uviedol predstaviteľ ukrajinskej armády. Mesto je jedným z dvoch bodov, na ktorých sa ruskej armáde podľa Ukrajincov v pondelok podarilo preraziť v rámci stovky kilometrov dlhého frontu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Regionálny vojenský správca Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj povedal, že mesto sa stalo terčom ťažkého bombardovania. Neskôr sa v ukrajinskej televízii vyjadril, že Rusi prevzali kontrolu na mestom po tom, ako „všetko zrovnali so zemou”, takže Ukrajinci ustúpili, aby sa preskupili a pokračovali v boji.

„Jednoducho nemá zmysel stáť na jednom mieste, aby všetci zomreli bez spôsobenia významnej škody nepriateľovi,” vyhlásil.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bombardovanie, Donbas, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi sa po ťažkom bombardovaní zmocnili mesta Kreminna, evakuácia obyvateľstva nie je možná © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií