fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi utekajúci pred mobilizáciou nedostanú Lotyšské víza, tvrdí tamojší minister zahraničia

Na sociálnej sieti Twitter to uviedol lotyšský minister zahraničia Edgars Rinkevičs.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.9.2022 (Webnoviny.sk) – Lotyšsko nebude vydávať humanitárne ani iné víza ruským občanom, ktorí sa vyhýbajú mobilizácii. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to uviedol lotyšský minister zahraničia Edgars Rinkevičs s tým, že jeho krajina tiež nebude meniť hraničné obmedzenia pre ruských občanov s vízami do schengenského priestoru, ktoré sú v platnosti od 19. septembra.

V spojitosti s „čiastočnou mobilizáciou“ v Rusku plánuje Lotyšsko konzultovať spoločné kroky so spojencami a partnermi, uviedol tiež Rinkevičs. „Je potrebné diskutovať o ďalšej podpore pre Ukrajinu a o prípadných dodatočných bezpečnostných opatreniach v regióne,“ skonštatoval. Šéf lotyšskej diplomacie tiež vyzval, na odolanie ruskému vydieraniu a skonštatoval, že „Rusko je dnes pre Európu a svetový mier také nebezpečné, ako bolo nacistické Nemecko v minulom storočí“.

Ruský prezident v stredu ráno vyhlásil „čiastočnú mobilizáciu“ približne 300-tisíc rezervistov a obvinil Západ z „jadrového vydierania“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Víza, Vojenská mobilizácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi utekajúci pred mobilizáciou nedostanú Lotyšské víza, tvrdí tamojší minister zahraničia © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Fínsky parlament odobril vstup krajiny do NATO, ministerka zahraničia hovorí o najlepšom rozhodnutí
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií