fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi v bojoch o Donbas pritvrdili, snažia sa preukázať úspech pred oslavami Dňa víťazstva

Ruské sily môžu zvýšiť intenzitu a silu operácií na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily na Ukrajine postupujú v regióne Donbas smerom k mestu Kramatorsk, ktoré je terčom „pretrvávajúcich“ raketových útokov. Informovalo o tom britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Britské ministerstvo uviedlo, že ruské sily môžu zvýšiť intenzitu a silu operácií na Ukrajine, keďže Kremeľ sa snaží o to, aby preukázal nejaký „významný úspech“ na Ukrajine ešte pred každoročnými oslavami Dňa víťazstva. Tie sa v Rusku konajú 9. mája a sú pripomienkou kapitulácie nacistického Nemecka v roku 1945.

Britské ministerstvo obrany tiež eviduje „vysokú úroveň“ aktivity ruských vzdušných síl, ktoré sa snažia potlačiť ukrajinskú protivzdušnú obranu a poskytovať podporu zo vzduchu pozemným jednotkám.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bombardovanie, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi v bojoch o Donbas pritvrdili, snažia sa preukázať úspech pred oslavami Dňa víťazstva © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií