fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi v Kyjevskej oblasti poškodili energetické zariadenia, množstvo domácností sa ocitlo bez elektriny

Opravári už síce pracujú na obnovení elektriny, ale obyvatelia môžu očakávať aj ďalšie výpadky.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.10.2022 (Webnoviny.sk) – Sobotňajší raketový útok na Kyjevskú oblasť vážne poškodil kľúčové energetické zariadenie. Oznámil to prevádzkovateľ ukrajinskej elektrickej prenosovej sústavy Ukrenergo.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Opravári už podľa neho pracujú na obnovení elektriny, ale obyvatelia môžu čakať prípadné ďalšie výpadky. Zástupca šéfa ukrajinského prezidentského úradu Kyrylo Tymošenko vyzval obyvateľov oblasti aj troch susedných regiónov, aby večer v čase špičky znížili svoju spotrebu energie.

Šéf regionálnej administratívy v Kyjevskej oblasti Oleksij Kuleba uviedol, že útok si nevyžiadal mŕtvych ani zranených. Útoky hlásia z noci a počas soboty aj z ďalších častí Ukrajiny. V Dnipropetrovskej oblasti a meste Zaporižžia okrem ostreľovania hovoria aj o útokoch kamikadze dronov.

Viac k témam: Kritická infraštruktúra, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi v Kyjevskej oblasti poškodili energetické zariadenia, množstvo domácností sa ocitlo bez elektriny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií