fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruská špionáž utrpela v Európe „významný strategický úder“, tvrdí šéf britskej MI5

Tento rok bolo z Európy vyhostených 600 ruských predstaviteľov, z ktorých 400 jeho spravodajská služba označila za špiónov.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.11.2022 (Webnoviny.sk) – Schopnosť Ruska vykonávať špionáž v Európe bola po vypuknutí vojny na Ukrajine tvrdo zasiahnutá „najvýznamnejším strategickým úderom“ v nedávnej histórii. Ako podľa spravodajského webu CNN povedal šéf britskej domácej spravodajskej služby MI5 Ken McCallum, len v Spojenom kráľovstve bolo v ostatných rokoch zamietnutých najmenej 100 žiadostí o diplomatické víza.

Podľa McCalluma bolo tento rok z Európy vyhostených 600 ruských predstaviteľov, z ktorých 400 jeho spravodajská služba označila za špiónov. „Pokračovali sme v intenzívnej práci na tom, aby sa Spojené kráľovstvo stalo najtvrdším možným operačným prostredím pre ruské tajné akcie. Po vyhostení 23 ruských špiónov vydávajúcich sa za diplomatov sme v Británii odmietli z dôvodov národnej bezpečnosti viac ako 100 žiadostí o diplomatické víza,“ povedal a dodal, že Londýn bude v nasledujúcich rokoch pripravený na ruské pokusy.

Viac k témam: Ruská špionáž
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská špionáž utrpela v Európe „významný strategický úder“, tvrdí šéf britskej MI5 © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií