fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské kontrolné stanovište zadržiava evakuovaných, v 400 autách majú byť najmä rodiny s deťmi

V autách, ktoré idú hlavne z miest Cherson, Mariupoľ a Berďansk, je podľa vysielateľa Suspilne mnoho rodín s deťmi a bábätkami.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.5.2022 (Webnoviny.sk) – Zhruba 400 vozidiel s ľuďmi evakuovanými z južnej Ukrajiny posledné dva-tri dni zadržiavajú na ruskom kontrolnom stanovišti vo Vasylivke. Informuje o tom spravodajská televízia CNN s odvolaním sa na ukrajinského vysielateľa Suspilne.

V autách, ktoré idú hlavne z miest Cherson, Mariupoľ a Berďansk, je podľa jeho informácií mnoho rodín s deťmi a bábätkami.

Vasylivka v Zaporižžskej oblasti je najväčšie Ruskom kontrolované stanovište, cez ktoré musia evakuovaní ľudia prejsť na územie pod kontrolou Ukrajiny.

Šéf vojenskej samosprávy v oblasti Oleksandr Staruh povedal, že ruské sily „pravidelne zatvárajú“ priechod, v dôsledku čoho tam rodiny uviaznu a čakajú v strašných podmienkach.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Do Berďansku odišlo mnoho ľudí z Mariupoľa, ktorý mesiace čelil intenzívnym útokom ruských síl. V súčasnosti sa však podľa Staruha mnohé rodiny usilujú dostať ďalej na západ, pretože podmienky v Berďansku sa zhoršili.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Evakuácia, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské kontrolné stanovište zadržiava evakuovaných, v 400 autách majú byť najmä rodiny s deťmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusko sa vyhráža Litve reakciou, ak nezruší zákaz tranzitu tovarov do Kalinigradu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií