fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruskí vojaci podľa Ukrajincov kradnú zásoby pšenice, dedinčanom odcudzili aj nákladné autá

Z poľnohospodárskeho družstva v meste Kamjanka-Dniprovska ukradli podľa ukrajinského generálneho štábu viac ako 60 ton pšenice spolu s nákladnými autami.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.4.2022 (Webnoviny.sk) – Generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl v piatok obvinil ruských vojakov, že kradnú zásoby pšenice. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

„Ruskí okupanti okrádajú dedinčanov,“ konštatoval generálny štáb s tým, že „napríklad, z poľnohospodárskeho družstva v meste Kamjanka-Dniprovska ukradli viac ako 60 ton pšenice spolu s nákladnými autami“. Televízia CNN toto tvrdenie nedokázala nezávislo overiť.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

O odvážaní zásob obilia však hovoril aj starosta mesta Melitopoľ, ktoré je už niekoľko týždňov pod kontrolou ruských vojsk. „Včera sme zverejnili video konvoja 50+ áut s prívesmi, ktoré odvážali naše obilie z našich okupovaných území… A dnes nevieme kam ho poslali,“ uviedol Ivan Fedorov.

Ukrajina je známa ako obilnica Európy a je kľúčovým zdrojom pšenice a kukurice, najmä pre krajiny na Blízkom východe a v Severnej Afrike, ktoré sú závislé od importu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí vojaci podľa Ukrajincov kradnú zásoby pšenice, dedinčanom odcudzili aj nákladné autá © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Prezident Zelenskyj chce zajatého Putinovho spojenca vymeniť za Ukrajincov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií