fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko chce nahradiť Mariupoľčanov svojimi obyvateľmi, násilne ich deportujú z mesta

Tvrdí to šéf ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyrylo Budanov.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.5.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko sa v obliehanom ukrajinskom meste Mariupoľ na pobreží Azovského mora usiluje o zmenu sociodemografického obrazu v regióne. Referuje o tom web nv.ua s odvolaním sa na šéfa ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyryla Budanova.

„Pozrite sa, prosím, do histórie. Vždy to robili. Sovietsky zväz tak urobil na všetkých územiach a Rusko v tejto hanebnej praxi pokračuje,“ povedal Budanov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Gubernátor Doneckej oblasti Pavlo Kyrylenko minulý týždeň vyhlásil, že ruskí vojaci násilne deportovali do Ruska desaťtisíce ľudí z Mariupoľa, často až na Sibír alebo na Ďaleký východ.

Podľa Budanova ruské sily deportujú Mariupoľčanov do vyslovene „depresívnych regiónov“ Ruska, v ktorých žijú nevzdelaní ľudia. „V porovnaní s nimi sú obyvatelia Mariupoľa géniovia a laureáti Nobelovej ceny. Takto Rusi získavajú kvalifikovanú a veľmi slabo platenú pracovnú silu. Títo ľudia budú takmer v otroctve,“ skonštatoval Budanov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko chce nahradiť Mariupoľčanov svojimi obyvateľmi, násilne ich deportujú z mesta © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinská armáda v Donbase odrazila niekoľko ruských útokov, zrovnala so zemou tanky či obrnené vozidlá
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií