fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko intenzívnejšie útočí na civilné miesta, nemá to však bezprostredný vojenský dosah

Moskva pravdepodobne rozšírila miesta, ktoré je pripravená zasiahnuť, aby oslabila morálku na Ukrajine, uvádza britský rezort obrany.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.9.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko zintenzívnilo útoky na civilné miesta na Ukrajine, aj keď to nemá bezprostredný vojenský dosah. Vo svojom nedeľňajšom hlásení o vojne to uvádza britské ministerstvo obrany.

Moskva pravdepodobne rozšírila miesta, ktoré je pripravená zasiahnuť, aby oslabila morálku na Ukrajine. Útoky na civilnú infraštruktúru zahŕňajú údery na elektrickú sieť či priehradu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Britská vojenská rozviedka tiež tvrdí, že Rusko od začiatku invázie vo februári vystrelilo na Ukrajinu niekoľko tisíc striel dlhého doletu. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojnou zmietaná Ukrajina

Viac k témam: Kritická infraštruktúra, Ozbrojený útok, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko intenzívnejšie útočí na civilné miesta, nemá to však bezprostredný vojenský dosah © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií