fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko potrebuje peniaze na financovanie vojny na Ukrajine, pomoc ekonomike bude stáť 8 biliónov rubľov

Ruskej ekonomike sa v ostatných mesiacoch po uvalení západných sankcií darí zle.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.5.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko potrebuje značné finančné zdroje, aby mohlo pokračovať v podpore svojej ekonomiky a „špeciálnej operácie“ na Ukrajine. Ako referuje spravodajský web BBC, povedal to tamojší minister financií Anton Siluanov.

„Peniaze na špeciálnu operáciu“ znamenajú „obrovské zdroje“, ktoré sú potrebné, povedal Siluanov na univerzitnom podujatí. Predstavitelia Moskvy trvajú na tom, aby sa o invázii na Ukrajinu hovorilo ako o „špeciálnej vojenskej operácii“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Siluanov dodal, že ruská vláda tento rok minie 8 biliónov rubľov vo forme balíka ekonomických stimulov. „Sú to obrovské prostriedky. Potrebujeme tieto zdroje na podporu ekonomiky, podporu našich občanov,“ dodal.

Ruskej ekonomike sa v ostatných mesiacoch po uvalení západných sankcií darí zle, pričom niektoré prognózy predpokladajú, že tento rok klesne o 8,5 % až 15 %.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko potrebuje peniaze na financovanie vojny na Ukrajine, pomoc ekonomike bude stáť 8 biliónov rubľov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií