fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko potvrdilo úmrtie svojho ďalšieho generála, zomrel počas ťažkých bojov v Donbase

Moskva dosiaľ potvrdila smrť troch vyšších generálov. 

Máte tip? napíšte nám mailom

6.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské štátne médiá potvrdili úmrtie jedného z popredných ruských generálov počas ťažkých bojov vo východoukrajinskom regióne Donbas. Novinár Alexander Sladkov zo štátnej televízie Rossija 1 na platforme Telegram uviedol, že generálmajora Romana Kutuzova zabili, keď viedol útok na ukrajinskú osadu.

Zabitie potvrdila aj ukrajinská armáda

Kutuzov podľa Sladkova velil jednotkám zo samozvanej Doneckej ľudovej republiky. Ruské ministerstvo obrany správy o úmrtí generála nekomentovalo. Zabitie Kutuzova potvrdila aj ukrajinská armáda, informuje spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Kutuzovovo úmrtie prišlo v čase, keď na sociálnych médiách kolujú správy o tom, že cez víkend počas bojov zabili aj generálporučíka Romana Berdnikova. BBC uvádza, že tieto tvrdenia nedokázala nezávisle overiť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusko potvrdilo smrť troch generálov

Ruskí velitelia sú čoraz viac nútení ísť na front v snahe napredovať s inváziou. Moskva potvrdila smrť troch vyšších generálov, Ukrajina tvrdí, že zabili 12 generálov a západné rozviedky hovoria o najmenej siedmich zabitých vysokých veliteľoch.

Prečítajte si tiež:
Rusko chce nahradiť Mariupoľčanov svojimi obyvateľmi, násilne ich deportujú z mesta

V súvislosti so správami o smrti niekoľkých ďalších ruských dôstojníkov však panuje zmätok. Traja generáli, ktorých ukrajinské sily údajne zabili, sú napokon vraj nažive.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko potvrdilo úmrtie svojho ďalšieho generála, zomrel počas ťažkých bojov v Donbase © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií