fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko sa obáva útoku z Ukrajiny, Kremeľ skritizoval Bidenovu administratívu za dodávku rakiet nepriateľovi

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov zároveň obvinil Spojené štáty z toho, že „úmyselne a usilovne prilievajú olej do ohňa“.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.6.2022 (Webnoviny.sk) – Moskva negatívne vníma americké plány dodať Ukrajine ďalšie zbrane. Deň po tom, čo administratíva amerického prezidenta Joea Bidena oznámila, že Ukrajine pošle menší počet pokročilejších raketových systémov stredného doletu, hovorca Kremľa Dmitrij Peskov povedal, že neverí sľubom Kyjeva, že ich nepoužije na útok na Rusko.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zároveň obvinil Spojené štáty z toho, že „úmyselne a usilovne prilievajú olej do ohňa“. „Spojené štáty sa držia línie boja s Ruskom až do posledného Ukrajinca,“ povedal.

Kyjev žiada raketomety, aby zabránil postupu Ruska vo východnom regióne Donbas. Americkí predstavitelia tvrdia, že balík pomoci, ktorý predstaví v stredu, sa snaží nájsť rovnováhu medzi túžbou pomôcť Ukrajine v boji proti ruským delostreleckým barážam a neposkytnutím zbraní, ktoré by Ukrajine umožnili zasiahnuť ciele hlboko v Rusku a podnietiť eskaláciu vojny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Rakety, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská technika
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko sa obáva útoku z Ukrajiny, Kremeľ skritizoval Bidenovu administratívu za dodávku rakiet nepriateľovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Kremeľ narýchlo mení svoje plány na Ukrajine, podľa Američanov sa Rusi pripravujú na dlhú vojnu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií