fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko sa Slovensku nevyhráža za dodanie S-300 na Ukrajinu. Ide o ďalší hoax, tvrdí Klus

Štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus vyzýva, aby verejnosť čerpala informácie len z dôveryhodných zdrojov.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.4.2022 (Webnoviny.sk) – Rezort diplomacie nedostal žiadnu nótu s vyhrážkami Slovensku za pomoc voči Ukrajine. Nič podobné neeviduje ani Zastupiteľský úrad SR v Moskve, ktorý by musel byť o nóte upovedomený. Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus (SaS) to napísal vo svojom profile na sociálnej sieti.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„To, že ide o dezinformáciu naznačuje aj samotný jazyk a štýl, akým je správa napísaná. Slovensko nie je ohrozené, naše členstvo v Organizácii Severoatlantickej zmluvy nám poskytuje najvyššie možné bezpečnostné záruky,“ vyhlásil Klus. Dodal tiež, že hoaxom sú aj správy o zničení systému protivzdušnej obrany S-300, ktoré Slovensko poskytlo Ukrajine.

Štátny tajomník vyzval verejnosť, aby informácie čerpala výlučne z dôveryhodných zdrojov vrátane oficiálnych stránok slovenských inštitúcií.

„Každú novú správu z podozrivého zdroja si radšej overujte, ak nie je evidentné, že to už pred vami urobili profesionálni novinári z profesionálneho média,“ uzavrel Klus.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: diplomatická nóta, rusko-ukrajinský konflikt, Systémy protivzdušnej obrany S-300
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko sa Slovensku nevyhráža za dodanie S-300 na Ukrajinu. Ide o ďalší hoax, tvrdí Klus © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Policajti našli v rodinnom dome mŕtveho muža, boli tam aj ďalšie štyri osoby
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií