fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko sa vyhráža presnými útokmi na centrá v Kyjeve

Ruské ozbrojené sily sa od začiatku invázie dosiaľ vyhýbali útokom na prezidentské, vládne a vojenské sídla v Kyjeve.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ruská armáda varovala pred útokmi na „rozhodovacie centrá“ v ukrajinskom Kyjeve, pričom ju nezastaví ani možná prítomnosť západných poradcov v meste.

Ministerstvo obrany v Moskve v utorok obvinilo Spojené kráľovstvo z vyhlásení, v ktorých povzbudzuje Ukrajinu, aby použila západné zbrane na útoky na ruské územie. Priamo pritom poukázalo na námestníka britského ministra obrany pre ozbrojené sily Jamesa Heappeyho, ktorý pre Times Radio povedal, že to „nie je nevyhnutne problém“, ak Ukrajina použije Britániou darované zbrane na útoky na miesta na ruskej pôde.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ruské ozbrojené sily sú pripravené podniknúť odvetné útoky s ďalekonosnými presne navádzanými zbraňami na centrá Kyjeva, ktoré by urobili takéto rozhodnutia“ reagovalo ruské ministerstvo a poznamenalo, že „prítomnosť občanov jednej zo západných krajín v ukrajinských rozhodovacích centrách nebude pre Rusko nevyhnutne predstavovať problém pri rozhodovaní o začatí odvetnej akcie“.

Ruské ozbrojené sily sa od začiatku invázie dosiaľ vyhýbali útokom na prezidentské, vládne a vojenské sídla v Kyjeve, pripomína agentúra AP.

Prečítajte si tiež:
Rusko bude falšovať správy o genocíde v Buči, aby sa vyhlo následkom. Zelenskyj volá po tvrdších sankciách

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ozbrojený útok, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko sa vyhráža presnými útokmi na centrá v Kyjeve © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií