Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko trpí vážnym nedostatkom dodávok na Ukrajine, Putin vraj chce nakupovať zbrane od Kima

Severokórejčania taktiež naznačili, že vyšlú stavebných robotníkov, aby Rusom pomohli obnoviť okupované územia na východe Ukrajiny.

6.9.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko pracuje na nákupe miliónov rakiet a delostreleckých granátov od Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) pre svoj pokračujúci boj na Ukrajine. Informuje o tom správa amerických tajných služieb.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nemenovaný americký predstaviteľ pod podmienkou anonymity pre agentúru AP uviedol, že skutočnosť, že sa Rusko obracia na izolovanú KĽDR, dokazuje, že „ruská armáda trpí vážnym nedostatkom dodávok na Ukrajine“, pod ktorý sa podpísali sankcie a kontrola exportu. Americký predstaviteľ neuviedol, koľko zbraní chce Rusko kúpiť od KĽDR.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Severná Kórea a Sýria sú okrem Ruska jedinými krajinami, ktoré uznali nezávislosť samozvanej Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky. Severokórejčania taktiež naznačili, že vyšlú stavebných robotníkov, aby Rusom pomohli obnoviť okupované územia na východe Ukrajiny.

Vzťahy medzi Moskvou a Pchjongjangom siahajú už do založenia KĽDR v roku 1948, keď sovietski predstavitelia dosadili za prvého vládcu krajiny mladého a ambiciózneho nacionalistu Kim Ir-sena, zosnulého starého otca Kim Čong-una. Odvtedy boli dodávky pomoci z Moskvy kľúčové pre udržanie ekonomiky Severnej Kórey nad vodou.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko trpí vážnym nedostatkom dodávok na Ukrajine, Putin vraj chce nakupovať zbrane od Kima © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií