Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko vyslalo na Sumskú oblasť 13 kamikadze dronov, útoky spôsobili čiastočný výpadok prúdu aj dodávok vody (video)

Zariadenia kritickej infraštruktúry v meste Sumy boli prepnuté na záložné napájanie.

6.5.2024 (SITA.sk) – Rusko útočilo na energetickú infraštruktúru v Sumskej oblasti, pričom spôsobilo čiastočný výpadok prúdu aj dodávok vody. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na tamojšie úrady a verejnoprávneho vysielateľa Suspiľne.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Šéf vojenskej administratívy v meste Sumy Oleksij Drozdenko uviedol, že tam nasadili centrá na pomoc obyvateľom, ktorí majú ťažkosti v dôsledku výpadkov elektriny. Suspiľne informoval, že zariadenia kritickej infraštruktúry v Sumy boli prepnuté na záložné napájanie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Ukrajinské vzdušné sily uviedli, že Rusko v noci na pondelok vyslalo na Sumskú oblasť 13 kamikadze dronov. Veliteľ vzdušných síl Mykola Oleščuk vysvetlil, že 12 z týchto bezpilotných lietadiel zničila protivzdušná obrana.

Last night I also mentioned a hit in #Sumy region, though details were not known.

It turns out the #Shostkinsky district was struck, causing „large fires in the residential sector and at a civilian facility“ according to #Ukraine officials.

Two people were injured.#StopRussia pic.twitter.com/Dt4Vs0kfy9
— Tim White (@TWMCLtd) May 5, 2024

Viac k témam: energetická infraštruktúra, Protivzdušná obrana, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, Veliteľ vzdušných síl Ukrajiny
Zdroj: SITA.sk – Rusko vyslalo na Sumskú oblasť 13 kamikadze dronov, útoky spôsobili čiastočný výpadok prúdu aj dodávok vody (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií