Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Barokové umenie z papiera v podaní mladej rusky Asya Kozina

Je to papier, s ktorým sa stretávame každý deň. Ruská umelkyňa Asya Kozina dala sústruženie papiera na takú vysokú úroveň, že sa z toho stalo až umenie. Preslávila sa najmä pôsobivými svadobnými kostýmami pre mongolské nevesty.

Kozina vysvetľuje: „Historické parochne ma vždy fascinovali, najmä z barokovej éry.“ Je to čisto umenie len pre estetiku a pre pohladenie oka, nemá to žiadne praktické využitie.

Asya nevytvára z papiera len čisto barokové masky, ale ešte mnoho iného ako papierové motýle, mongolské kostýmy a papierové kone.

baroque-paper-wigs-hair-azya-kozina-4 baroque-paper-wigs-hair-azya-kozina-5 baroque-paper-wigs-hair-azya-kozina-6 (1) baroque-paper-wigs-hair-azya-kozina-10 baroque-paper-wigs-hair-azya-kozina-17 baroque-paper-wigs-hair-azya-kozina-18 baroque-paper-wigs-hair-azya-kozina-19 baroque-paper-wigs-hair-azya-kozina-24 baroque-paper-wigs-hair-azya-kozina-26 baroque-paper-wigs-hair-azya-kozina-29 baroque-paper-wigs-hair-azya-kozina-12 baroque-paper-wigs-hair-azya-kozina-32 baroque-paper-wigs-hair-azya-kozina-31 baroque-paper-wigs-hair-azya-kozina-30

 

Zdroj : http://boredpanda.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií