Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruský útok na Ľvov si vyžiadal štyri obete a niekoľko zranených (foto)

Ide o najväčší útok na civilnú infraštruktúru vo Ľvove od začiatku ruskej invázie. 

6.7.2023 (SITA.sk) – Ruský útok na západoukrajinské mesto Ľvov si vyžiadal štyroch mŕtvych a deväť zranených, informoval ukrajinský minister vnútra Ihor Klymenko. Záchranári ešte prehľadávajú trosky, či sa v nich nachádzajú ľudia.

Zábery z dronu

„Bohužiaľ, sú tam zranení a mŕtvi. Úprimnú sústrasť príbuzným! Nepriateľovi určite príde odpoveď. Hmatateľná,“ reagoval na raketový útok ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ten tiež zverejnil zábery z dronu, ktoré ukazujú škody na budovách napáchané úderom. Tretie a štvrté poschodie zasiahnutého domu sú zničené.

Zneškodnili sedem z desiatich striel

Ľvovský starosta Andrij Sadovyj uviedol, že poškodených je okolo 60 bytov a 50 áut v oblasti útoku. Vo videu povedal, že útok bol najväčší na civilnú infraštruktúru vo Ľvove od začiatku ruskej invázie.

Ukrajinské vzdušné sily informovali, že zneškodnili sedem z desiatich striel s plochou dráhou letu Kalibr, ktoré Rusko v noci vystrelilo z Čierneho mora na Ľvov a Ľvovskú oblasť.

Od začiatku vojny na Ukrajine prišli do Ľvova hľadať útočisko státisíce utečencov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Ruský útok na Ľvov si vyžiadal štyri obete a niekoľko zranených (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií